Інформація > Інше > Новини

Загартовування: види і користь

Загартовування: види і користь

Загартовування впевнено входить у моду. В даний час, коли багато хто, нарешті, задумалися про зміцнення свого організму, його сміливо можна назвати символом здоров’я. Загартовуватися потрібно, навіть не сумнівайтеся! Так що починаємо розбиратися з видами загартовування і випробовувати їх користь на себе.

Загартовування – ні що інше як тренування захисних функцій організму. Загартовані люди вкрай рідко хворіють чи не хворіють зовсім, у них більш висока емоційна стійкість, підвищена працездатність і більш злагоджена робота організму в цілому.

Давайте розглянемо різні види загартовування. Почнемо з загартовування водою. Це найпопулярніший і поширений вид, який можна розділити на кілька підвидів:

• Обтирання. Самий ощадливий вид водного загартування, прекрасно підійде новачкам. Зміст його простий – змочуємо рушник холодною водою і обтирає ним тіло. Починайте з температур, близьких до температури тіла, і знижуйте. Після обтирання насухо протерти тіло сухим рушником.
• Обливання. Набираємо в тазик холодної води, морально готуємося і виливаємо воду на себе. Простий та перевірений часом метод. Можна збільшити користь від обливання, якщо робити його на свіжому повітрі.
• Контрастний душ. Вкрай корисний, ефективний і зручний спосіб гарту. Прогріваємо тіло спочатку під гарячим душем і включаємо холодний. Гарненько обливши все, знову включаємо гарячу воду. Там можна робити по 3-4 підходи, кому як подобатися (останнім обов’язково повинен бути холодний).
• Водні ванни. Метод на любителя, бо не дуже зручно. Набираємо ванну прохолодної води і плюхається в неї. Час і температуру збільшуємо і зменшуємо поступово.
• Купання у відкритих водоймах. Ідеально підійде для живуть поблизу таких водойм. Метод схожий з попереднім, але супроводжується активним плаванням і постійним рухом. Починати слід влітку і з часом можна осягнути вищу форму холодного купання – моржування.
• Обтирання снігом. Спосіб кращий для вже загартованих людей і дозволяє внести різноманітність у процес загартовування.

Переходимо до повітряних процедур. Так, наступний вид – загартовування повітрям. Починати кожну процедуру повітряних ванн рекомендується в добре провітрюваному приміщенні з подальшим виходом на вулицю. По суті, виконання фізичних вправ на відкритому повітрі прохолодного ранку – яскравий приклад повітряного загартовування.

Парне загартовування. У особливого представлення не потребує. Баня завжди славилася своїм оздоровлюючим ефектом. В даному випадку відбувається загартовування високими температурами. Дуже корисно поєднувати з холодними обливання, обтирання снігом і виходом на свіже повітря.

Загартовування сонцем. Не що інше, як всіма улюблене загоряння під сонечком. Інфрачервоні сонячні промені сприяють м’якому прогріванню всього організму. Відбувається поліпшення кровообігу за рахунок розширення судин. Збільшене потовиділення сприяє очищенню організму. Крім того, сонячні промені сприяють утворенню в організмі вітаміну D і прискоренню обміну речовин.

Вибирайте свій метод, а краще декілька, зміцнюйте організм і будьте здорові!

🔗 Джерело: http://uwm.com.ua/node/2490