Новини > Події

Здоровий спосіб життя, як приорітет в роботі громадських організацій

Здоровий спосіб життя, як приорітет в роботі громадських організацій. громадська організація, дірсм, здоровий спосіб життя, круглий стіл, молодіжна студія, центр здорового способу життя

31 березня в приміщенні Державного інституту розвитку сім’ї та молоді відбувся круглий стіл, присвячений обговоренню питань, що пов’язані з вибором способу життя соціально-активної молоді та діяльності громадських організацій, спрямованих на формування здорового способу життя.

В ході роботи були висвітлені питання щодо стану здоров’я дітей та молоді у м. Києві, діяльності державних закладів та громадських організацій, пов’язаних з пропагування здоров’я та здорового способу життя. Свою точку зору висловили спеціалісти та фахівці, які займаються відповідною проблематикою, зокрема Ярий В.В., головний лікар Київської міської наркологічної лікарні «Соціотерапія», Стойка О.О., головний лікар Київського міського центру здоров’я, Горчинський Р., член Ради Київського міського осередку ВМГО “Національна організація скаутів України”, Римарчук Л., провідний спеціаліст КМЦСССДМ відділу Соціальних технологій, спеціалісти Центру здорового способу життя Державного інституту розвитку сім’ї та молоді та інші представники громадських організацій.

Здоровий спосіб життя, як приорітет в роботі громадських організацій. громадська організація, дірсм, здоровий спосіб життя, круглий стіл, молодіжна студія, центр здорового способу життяТак, за словами організатора заходу, керівника Центру здорового способу життя ДІРСМ Романової Н.Ф.: «Останнім часом спостерігається зростання кількості негативних явищ, що мають місце у молодіжному середовищі. Мова йде про збільшення кількості молоді, яка долучається до тютюнопаління, вживає алкоголь, наркотики тощо. Така поведінка негативно впливає на змістовне проведення дозвілля та вільного часу. За останніми соціологічними дослідженнями Державного інституту розвитку сім’ї та молоді (2009 р.) переважна більшість молодих людей віддає перевагу пасивному, а не активному відпочинку. Більше 71 % молодих людей хочуть проводити вільний час нічого не роблячи; 69,9 % опитаних віддають переваги перегляду телевізійних передач, а 64,6 % – відвідуванням Internet-сайтів. Доволі багато молоді у вільний час відвідує чи має бажання відвідувати кафе та бари (53,5%), нічні клуби й дискотеки (52,7%).

«Крім того – продовжила вона – всі ці чинники негативно впливають на загальний стан здоров’я, потребують впровадження політики щодо збереження здоров’я та активного залучення молоді до прийняття відповідних державних рішень. Особлива роль у цьому процесі відводиться місцевим громадам та громадським організаціям, що долучаються до реалізації програм, пов’язаних з формуванням здорового способу життя».

Здоровий спосіб життя, як приорітет в роботі громадських організацій. громадська організація, дірсм, здоровий спосіб життя, круглий стіл, молодіжна студія, центр здорового способу життяНа початок 2010 року Міністерством юстиції України було зареєстровано 173 всеукраїнських молодіжних й 18 дитячих громадських організацій, а також 19 всеукраїнських спілок молодіжних та дитячих громадських організацій. Головна місія їхньої роботи – розвиток громадської активності дітей та молоді, забезпечення співпраці між органами державної влади й органів місцевого самоврядування з молодіжними й дитячими громадськими організаціями. У значної кількості цих організацій одним із напрямків роботи визначено збереження здоров’я та формування здорового способу життя серед дітей та молоді.Така діяльність є необхідною, оскільки допомагає диктувати «сучасну моду» на здоров’я та здоровий спосіб життя. На час, коли проводяться заходи до Всесвітнього дня здоров’я дуже важливо аби ці організації провели змістовні заходи та акції».

Примітка: Всесвітній день здоров’я у 2010 році присвячений глобальному руху за більш здорові міста під гаслом: «1000 міст, 1000 життів». За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я швидкі темпи урбанізації населення створюють численні проблеми для здоров’я кожної людини, оскільки пов’язані з якістю питної води, нездоровим харчуванням, незадовільним станом навколишнього середовища, ризикованою поведінкою та сприяють поширенню негативних явищ та хвороб.

http://www.dipsm.org.ua/all/4685

, , , , ,