Дослідження та цікаві факти > Новини

Дослідження: Курці-вейпери частіше кидають звичайні цигарки

Дослідження: Курці-вейпери частіше кидають звичайні цигарки. e-cigarette, вейп, дослідження, електронні сигарети, курці, рамчандар гомаджі, статистика, тютюнопаління, франція, цигарки

Згідно з новим дослідженням, дорослі курці, які використовують електронні сигарети, частіше кидають курити, однак вейпи також збільшують ризик повернення до цигарок у колишніх курців.

Як повідомляє CNN із посиланням на публікацію в медичному журналі JAMA Internal Medicine, отримані дані свідчать про те, що використання електронних сигарет може по-різному впливати на нинішніх та колишніх курців: у першому випадку допомагати людям, залежним від цигарок, позбутися шкідливої звички, а в другому — залучити тих, хто вже кинув курити.

Дослідники, які слідкували за понад п’ятьма тисячами курців щодня протягом двох років у Франції, встановили, що люди, які використовували вейпи, вживали менше сигарет у день і мали більш ніж у півтора рази більше шансів повністю кинути палити.

Але дослідники також вивчили понад 2 тисячі колишніх курців і виявили, що ті, хто користувався електронними сигаретами, із більшою ймовірністю можуть повернутися до куріння.

«Таким чином, хоча використання електронних сигарет може допомогти людям знизити рівень куріння в короткостроковій перспективі, немає ніяких доказів того, що це ефективна допомога в припиненні куріння в довгостроковій перспективі», — пояснив Рамчандар Гомаджі, провідний автор статті і дослідник французького інституту епідеміології та громадського охорони здоров’я імені П’єра Луї.

Також дослідження виявило, що ризик рецидиву зменшується у тих, хто кинув палити зовсім нещодавно. На думку дослідників, це може бути пов’язано з поліпшенням технології електронних сигарет.

Самуїл Проскуряков, ГО «Громадське телебачення»

🔗 Джерело: Громадське

Пов’язані посилання

, , , , , , , , ,