Дослідження та цікаві факти > Новини

Дослідження Відділу здорового способу життя ДІСМП “Ставлення молоді до здорового споособу життя”

Дослідження Відділу здорового способу життя ДІСМП “Ставлення молоді до здорового споособу життя”. дослідження, здоров'я, здоровий спосіб життя

У січні 2013 року науковцями Відділу здорового способу життя було розпочато дослідження «Ставлення молоді до здорового способу життя», яке мало на меті визначити мотивації та ставлення студентської молоді до здорового способу життя. Була розроблена он-лайн акета, що містила запитання про ставлення молоді до вживання алкогольних напоїв, тютюнопаління, здорового харчування; включала запитання про мотивацію молодих людей відмовитися від нездорових звичок та запитання про рівень їх обізнаності щодо державної політики формування здорового способу життя.

Основою вибірки дослідження стали студенти трьох вищих навчальних закладів м. Києва: Національний університет «Києво-Могилянська Академія», Національний педагогічний університет ім. Драгоманова та Київський національний університет культури та мистецтв. Також анкета була розміщена на сайті «Молодь за здоров’я», відповідно відвідувачі сайту також долучались до дослідження.

В опитуванні взяв участь 134 респонденти. Серед них 17%  чоловіків та 83% жінок, з яких студентів було 84%, 12% працюючих та 4% тих, що мають іншу провідну діяльність.

 

Дослідження виявило, що найбільш авторитетною думкою з приводу сповідування здорового способу життя є власна позиція молодої людини. На запитання «Чия думка є для Вас авторитетною щодо сповідування здорового способу життя?» 59 % респондентів відповіли, що являються самі для себе авторитетом. 27% прислухаються до думки батьків, 9% до коханої людини, 3% звертають увагу на думку друзів. Жоден з респондентів не вважає авторитетною думку викладачів.

 

Результати дослідження свідчать, що про державну політику формування здорового способу життя певні знання мають більшість опитаних. Зокрема, на запитання «Чи знаєте Ви щось про державну політику формування здорового способу життя в Україні?» більшість (50%) відповіли, що мають деякі знання, базові знання мають 14% опитаних, повноцінними свої знання вважає 8%. Досить великий відсоток (29%) опитаних нічого не чули з цього приводу.

 

Дослідження свідчить, що студентська молодь вважає запровадження пільг на користування спортивними закладами/клубами для молоді (32%) та створення доступної інфраструктури для ведення здорового способу життя (30%)  найбільш ефективними заходами, які можуть позитивно вплинути на здоров’я молоді. 13% на запитання «Які дії/заходи здатні позитивно вплинути на здоров’я молоді?» відповіли, що має змінитися державна політика у цій сфері. 6% стверджують, що обов’язкове викладання дисципліни «Формування здорового способу життя» у ВНЗ може мати позитивний вплив на дотримання здорового способу життя молодими людьми. І лише 1% опитаних вважає, що не потрібного нічого змінювати.

, ,