Інформація

Герпес проти раку

Герпес проти раку. вірус, дослідження, здоров'я, рак, хвороба

Генетично модифікований вірус герпесу успішно застосовують для лікування ракових захворювань шиї і голови в одній з лондонських клінік, як повідомляє Бі-Бі-Сі.

Найбільший лондонський онкологічний центр Royal Marsden Hospital повідомив про результати випробування нового методу, навівши статистику одужання:

– у 15 з 17 пацієнтів не було виявлено слідів метастаз після операції;

– 14 пацієнтів залишилися повністю здоровими більш ніж за 2 роки, коли за старого методу майже половина з них захворіли б знову.

Модифікований вірус чинить потрійну дію: він вражає ракові клітини, активізує імунну систему пацієнта і продукує особливі білки, що “притягують” імунні антитіла. Вірус “запрограмований” так, щоб інфікувати лише злоякісно-мутовані клітини, оминувши здорові.

Добрий результат дає надію, що модифікований вірус герпесу може бути згодом застосований для боротьби і з іншими видами раку, зокрема з раком шкіри.

Як і будь-який новий метод, застосування вірусу герпесу потребує триваліших випробувань і в безпосередньому порівнянні із звичайними способами лікування. Проте фахівці налаштовані скоріше оптимістично. “Це невелике дослідження доводить потенціал використання генетично модифікованих вірусів як зброї проти раку”, – наголосила старший науковий співробітник британської організації по боротьбі з раковими захворюваннями Cancer Research UK.

, , , ,