Дослідження та цікаві факти > Інформація

Кола робить чоловіків безплідними

Кола робить чоловіків безплідними. безпліддя, дослідження, здоров'я, здорове харчування, репродуктивне здоров'я

Зловживання колою та іншими прохолодними напоями, що містять кофеїн, шкодить здоров`ю, особливо чоловічому. У чоловіків, які випивають понад літр коли на день, погіршується якість сперми, вважають учені з Університетського шпиталю Копенгагена (Данія. А що менше в еякуляті сперматозоїдів, то нижча чоловіча фертильність, пише портал Здоров`я.

У дослідженні взяли участь 2500 молодиків. У тих, хто випивав понад літр коли на день, в 1 мл сперми містилося в середньому 35 млн сперматозоїдів. У решти – 50 мл сперматозоїдів. Як наслідок, такі чоловіки найчастіше стають безплідними.

Дослідники не вірять, що на якість сперми негативно впливає кофеїн, що міститься в колі, оскільки кава такого ефекту не має. Найвірогідніше, кількість статевих клітин зменшується через інші речовини, що входять до складу прохолодних напоїв, пише compulenta з посиланням на Daily Mail.

Є і ще одна версія: якість сперми у любителів коли залишає бажати кращого, оскільки такому напою віддають перевагу люди, що ведуть нездоровий спосіб життя: вони мало рухаються, зловживають фастфудом, їдять мало овочів і фруктів.

Зазначимо, що жінкам теж не варто зловживати колою, оскільки це може призвести до розвитку цукрового діабету. Тому якщо перед зачаттям дитини жінки вживають п`ять і більше порцій цукровмісної коли на тиждень, ризик розвитку діабету під час вагітності збільшується на 22%.

Захворювання провокує тільки кола; інші цукровмісні прохолодні напої або напої зі штучними підсолоджувальними речовинами такого ефекту не мають.

Цікавий той факт, що медики вже не вперше говорять про небезпеку улюбленого дітьми та дорослими напою, рецепт якого дуже довго зберігався у найсуворішій таємниці .

Торік, наприклад, з`ясувалося, що у людини, яка регулярно п`є багато коли, рівень калію в крові може знижуватися до небезпечного рівня. Отже, непомірне споживання напою може викликати різні наслідки: від легкого відчуття втоми до м`язового паралічу .

🔗 Джерело: http://www.intv.ua/article/196850/

, , , ,