Інформація > Корисні поради

Літо на порозі!

Літо на порозі!. їжа, овочі, спека, фрукти

Літо наближається невпинною ходою: все менше думок про роботу і все більше – про відпочинок.  А відпочивати треба здорово! Тому не слід забувати про елементарні правила поведінки у літній сезон.

Перше, чим відзначається прихід літа, це довгі жаркі сонячні дні, коли всі поспішають на пляж купатися та засмагати. Помірний вплив ультрафіолетового проміння надзвичайно корисний: завдяки йому підвищується імунітет організму, поліпшується кровообіг та обмін речовин у шкірі. Однак надмірна доза сонячного опромінення може зіпсувати шкіру й навіть викликати тяжкі її захворювання. Тому приймати сонячні ванни треба з обережністю, щоб сонце не нашкодило нашому здоров’ю. Ось декілька корисних порад для безпечної засмаги:

1) Найнебезпечніший період сонячної активності – з 11 до 16 години, тому у цей період на сонце краще не виходити.

2) Обов’язково використовуйте сонцезахисний крем. Наносити його потрібно за пів години перед виходом, а далі – через кожні 2 години перебування на сонці.

3) Після купання обов’язково витріть залишки води на тілі, адже крапельки, як маленькі лінзи, фокусують сонячні промені і сприяють опіку шкіри.

4) Не варто вживати під час засмаги спиртні напої: вони підсилюють кровообіг, шкіра усмоктує більше ультрафіолету й швидше червоніє. Не дотримання цього правила робить прийняття сонячних ванн небезпечним

5) Також не варто користуватися парфумами або ыншими косметичними засобами на основі спирту, якщо збираєтесь засмагати, оскільки спирт на тілі може викликати сонячні опіки.

6) Не зайвим буде, перебуваючи на пляжі, надягати солнцезахисні окуляри й капелюх із широкими полями

Літній період особливий ще тим, що часто доводиться їсти не вдома, нашвидкуруч перехоплювати щось легеньке у дорозі та на відпочинку. Тому хотілося б нагадати, що в жарку погоду краще віддавати перевагу продуктам, зберігання яких не вимагає особливих умов. Наприклад, зелень, овочі та фрукти. При купівлі харчових продуктів та напоїв обов’язково перевіряти терміни та умови зберігання продуктів харчування. Зберігати продукти тільки відповідно до строків і способів, зазначених на упаковці.

Дотримання цих правил на  відпочиноку принесе Вам максимум задоволення без шкоди для здоров’я.

, , ,