Корисні поради

Нігті – це індикатор Вашого здоров’я.

Нігті – це індикатор Вашого здоров’я.. діагностика хвороб, здоров'я, нігті

Людське тіло – це складна “машина”, яка “працює” у режимі 24 години на добу. Коли в механізмі щось ламається, то “вмикаються індикатори”, які сповіщають про розлади. Для того, щоб людина могла “читати” ці сигнали треба гарно знати свій організм.

Одним з таких “індикаторів” є нігті. Стан нігтьових пластинок може багато що розповісти про Ваше здоров`я. Дрібні тріщини, ламкість або зміна кольору нігтів іноді бувають першою ознакою серйозних захворювань.

Про що потрібно замислитися, якщо Ваші нігті:

– мають блідий вигляд?

З віком нігтьова пластинка стає світлішою у будь-якої людини. Але якщо вам ще немає 30 років, а ваші нігті несподівано зблідли, це може сигналізувати про початок одного з наступних захворювань:

– анемії;

– серцевої недостатності;

– захворювання печінки;

– недоїдання.

– мають білий колір?

Якщо у вас білі нігті з темними лунками, відвідайте лікаря і здайте аналіз крові на печінкові ферменти. Гепатолог може виявити хвороби печінки, зокрема гепатит.

– мають жовтий колір?

Пожовтіння нігтів найчастіше буває при різноманітних грибкових інфекціях. При цьому нігтьова пластинка може товщати і кришитися, а лунка і корінь нігтя – скривлюватися. Поява жовтизни може сигналізувати і про серйозні внутрішні проблеми Вашого організму- хвороби щитовидної залози або легенів, діабет, псоріаз.

– мають блакитний колір?

Голубуватий відтінок нігтьової пластини може означати, що організму не вистачає кисню. Таке буває при інфекціях легенів, наприклад пневмонії. Ледве помітний блакитний відтінок нігтів з`являється також у хворих діабетом.

– мають нерівності?

Якщо поверхня нігтя хвиляста і зрита ямками, це може бути ранньою ознакою псоріазу або хвороб суглобів, артритів. При цьому поверхня нігтя знебарвлена, а шкіра під нею червонувато-коричнева. У 10% випадків перші ознаки псоріазу стають помітні саме на нігтях.

– тріснуті?

При сухих, ломких нігтях, на яких часто бувають тріщини, дерматологи рекомендують перевіряти стан щитовидної залози. А ось постійні тріщини або розшаровування краю нігтя разом з жовтим відтінком нігтьової пластини частіше говорять про грибкові інфекції.

– мають темні смужки?

Якщо на ваших нігтях або під ними з`явилися темні лінії, терміново йдіть до лікаря. Іноді такі смужки утворює меланома, один з найнебезпечніших видів раку.

обкусані?

Поява звички обгризати нігті може бути одним з ознак збільшеної тривожності або наслідком стресу. Відмовитися від обкушування нігтів не можуть люди з компульсивними розладами. Тому якщо вам не вдається самостійно позбавитися неприємної звички, обов`язково обговоріть проблему з психотерапевтом.

– оточені почервонілою кутикулою?

Набряклість шкіри навколо нігтьової пластини і почервоніння означають запалення нігтьового ложа. Це можуть бути вовчак, туберкульоз шкіри або інші проблеми сполучної тканини.

Тож прислуховуйтель свого тіла та не хворійте!

, ,