Інше

Прогнози на літо.

Цього року літо буде небезпечно спекотним! Вчені говорять, що такої спеки не було за всю історію метеоспостережень.

Літо 2010 року в Європі стане рекордно спекотним за всю сучасну історію метеоспостережень. З таким прогнозом виступили вчені з Національного управління США по аеронавтиці і дослідженню космічного простору (НАСА), повідомляє News.ru.

“За останніх 12 місяців середньодобова температура атмосфери Землі була найвищою за всі попередні 130 років, – повідомив керівник робіт професор Джеймс Хансен. – А за період січень-квітень 2010 року температура впритул наближається до абсолютних рекордних показників. Математичні моделі показують, що температура буде рости в майбутні місяці і всім нам в Північній півкулі належить пережити найcпекотніше літо за всю історію сучасних метеорологічних спостережень”.

Згідно з висновками науковців, спекотна погода, що встановлюється, є наслідком змін в русі теплої течії Тихого океану, що сприяє виникненню кліматичного феномена, відомого як Ель-Ніньо. У нинішньому році Тихий океан виділяє значно більше тепла, ніж зазвичай, що веде до розігрівання нижніх шарів атмосфери Землі.

Ель-Ніньо також є причиною порушення традиційного кліматичного балансу у ряді регіонів світу, що веде до природних катаклізмів, включаючи повені.

, , , ,