Інформація > Новини

Ще більше вітамінів восени!

Ще більше вітамінів восени!. вітаміни, здорове харчування

Щоб поліпшити роботу імунної системи в зимовий період, необхідно вітамінізувати  харчування протягом літа і осені. Осінь дуже багата на дозрілі фрукти і овочі, які є головною коморою вітамінів і корисних мікроелементів. Тому в осінній період обов’язково вводите в раціон овочі, такі як капуста, морква, солодкий перець і багато інших. Отримавши достатню кількість вітамінів, організм  буде краще опиратися різним вірусним та інфекційним захворюванням.

Джерела вітаміну С

Щоб поповнити організм вітаміном С, необхідно вводити в його раціон такі овочі, як солодкий перець, який є лідером серед овочів за вмістом цього вітаміну; капусту, причому зовсім не важливо, свіжу або квашену; яблука, особливо з кислинкою, також дуже багаті вітаміном С. Щоб отримати необхідну добову норму вітаміну С, необхідно, щоб з’їсти всього лише один свіжий солодкий перець або грамів 200 капустяного салату. Краще всього їсти овочі в сирому вигляді, оскільки вітамін С руйнується під впливом високих температур.

Джерела вітамінів А і В6

Морква є справжнім джерелом цих вітамінів. Вітамін А сприяє зміцненню імунітету і підвищенню опірності організму до інфекцій. Вітамін В6 також є відмінним захисником імунної системи, до того ж він грає найважливішу роль у формуванні лімфоцитів (кров’яних тілець). Крім моркви, ці вітаміни містять такі овочі, як картопля, капуста, боби, квасоля, горох, зелена цибуля, шпинат. Однак необхідно врахувати, що вітамін А краще засвоюється за допомогою жирів, тому салати з цих овочів краще всього заправляти рослинною олією.

Джерела вітаміну В1 (тіамін)

Щоб зміцнити нервову систему, а також поліпшити роботу травної системи, в раціоні повинні бути присутніми такі овочі, як горох, квасоля, помідори, шпинат. Добова потреба в цьому вітаміні не така вже й велика, всього 2-3 мг, але його відсутність може сприяти розвитку різних захворювань.

Як готувати овочі, щоб зберегти вітаміни

Щоб зберегти поживну цінність овочів, необхідно правильно їх обробляти та готувати. Мити овочі потрібно в холодній проточній воді. Пам’ятайте, що основна частина вітамінів і мінералів в овочах знаходиться під шкіркою, тому чим тонше ви їх почистите і крупніше поріжете, тим менші будуть втрати вітамінів.

За необхідності відварити овочі, – найкраще це робити в неочищеному вигляді, щоб вітаміни, які містяться в них, менше руйнувалися. А ще краще, якщо ви їх стушкуєте, спечете на грилі чи в духовці або приготуєте на пару. Зелень найкраще класти уже в готові страви.

 

,