Дослідження та цікаві факти

Як жінкам зберегти своє здоров`я?

Як жінкам зберегти своє здоров`я?. дослідження, здоров'я, спорт, хвороба

Звичка багато і швидко ходити рятує жінок від ішемічного і геморагічного інсультів. Щоб зберегти здоров`я, потрібно ходити не менше двох годин на тиждень, причому швидкість ходьби повинна становити не менше 4,8 км / год

Американська кардіологічна асоціація представила результати дослідження, під час якого вчені вивчили, як знижує ймовірність геморагічного або ішемічного інсульту ходьба. Всього дослідники зібрали дані про 39 315 американок, що працюють у сфері охорони здоров`я. Їх середній вік склав 54 роки, більшість виявилися світлошкірими.

Кожні два-три роки жінки повідомляли, як часто за останній рік вони ходили пішки, бігали, їздили на велосипеді, активно танцювали, грали в теніс, проводили час на тренажерах, займалися аеробікою, йогою – враховувалися всі види фізичного навантаження, крім ведення домашнього господарства та професійної діяльності.

Учасниці дослідження також повідомляли, в якому темпі вони зазвичай ходять: прогулянковому ( до 3,2 км / год), нормальному (до 4,8 км / год), жвавому (до 6,4 км / год ) або надшвидкому (понад 6,4 км / год).

Впродовж 11,9 року дослідження у 579 жінок був інсульт, з них 473 – ішемічних, 102 геморагічних і чотири невідомого типу.

Виявилося, що якщо на тиждень ходити пішки не менше двох годин, то ймовірність будь-якого з видів інсульту знижується на 30%. А якщо швидкість кроку не менша за 4,8 км / год, то ішемічний або геморагічний інсульт трапляються і зовсім на 37% рідше.

Якщо ви можете співати під час ходьби, значить, швидкість дуже мала. Якщо ви не можете говорити, то швидкість надмірна і темп можна знизити.

На думку фахівців Американської кардіологічної асоціації, доросла людина повинна не менше 150 хвилин на тиждень зазнавати помірних навантажень або не менше 75 хвилин витрачати на енергійну роботу.

🔗 Джерело: http://www.intv.ua/article/197720/

, , ,