Інформація

Здоровий спосіб життя сьогодні в моді

Здоровий спосіб життя сьогодні в моді. аборт, алкоголь, діти, здоровий спосіб життя, майбутнє, молодь, наркотики, репродуктивне здоров'я, тютюнопаління

Перший поцілунок має бути солодким… Романтичний вечір, симпатичний юнак, місяць, зорі… А може весела вечірка у друзів чи кіносеанс, значення немає, просто повинно бути солодко і запам’ятатися на все життя. Про це мріє кожна дівчинка… Але частенько все набагато банальніше. Темний під’їзд багатоповерхівки, обмальовані написами стіни, і (о ГИДОТА!) тютюново-алкогольний поцілунок! Як би хто себе не переконував, що ментол врятує від ароматів цигарки чи запаху алкоголю, – це неправда. І якщо твій перший поцілунок був без такого банального присмаку, тобі направду пощастило!

Наші звички – наша справа

Перша цигарка, перший ковток пива (а може, вина чи горілки), перший „косячок”… Що ж, так би мовити, „старт” дано, але чи буде „фініш”? Історія знайомства з принадами дорослого світу, зазвичай, у всіх відбувається за одним сценарієм: у веселій компанії, під гаслом „А давайте спробуємо”, чи десь у закутку, ховаючись від очей дорослих, цигарку пропонує хтось із старших друзів. Вперше – це завжди цікаво, та ще й так хочеться якнайшвидше стати дорослішими. Це як процес ініціації – викурю, вип’ю, вколюся і буду, як усі вони: модна, крута, популярна. А ще й підштовхує у спину затертий на усіх перехрестях слоган, що все в житті потрібно спробувати. Один раз, потім другий, третій…, і цікавість переростає у звичку, а далі ми переконливо обманюємо себе, що в будь-який момент зможемо „ЦЕ” зробити, – кинути цигарку, зав’язати з алкоголем, забути про наркотики.

Ще з шкільної парти вчителі нам втовкмачують про шкоду тютюну, алкоголю та наркотиків; „плюс” усілякі соціальні акції, щоденна реклама у засобах масової інформації та заклики Міністерства охорони здоров’я, що попереджують про небезпеку. І ми все ніби прекрасно розуміємо, і чудово знаємо історію про краплю нікотину та коня, але, от будь-ласка, – батько вже років із двадцять курить і нічого йому не бракує, а невелика доза алкоголю тільки допомагає розслабитися, а як літається від чогось більш „дорослого”! І нічого, що батько постійно кашляє, п’яний сусід захлинувся уві сні у власному блювотинні, а колишній однокласник, здається, готовий на все за кілька крупиночок героїну. Все це ж не про тебе, це ж не ти, з тобою так не буде, ти контролюєш процес. Але зрозумій, що „контролюєш” те, що поступово знищує тебе!

Кожна наступна викурена цигарка змінює тебе, твій зовнішній вигляд. Ти хочеш мати гарну, пружну шкіру персикового відтінку, а натомість отримуєш зморшки, кола під очима, пігментні плями. І в свої 20 при помірному курінні ти потягнеш на 25, а якщо викурюватимеш пачку на день – на усі 27 років. А як неприємно цілувати панянку, в якої одяг, волосся, шкіра просякнуті тютюновим димом, а в роті – ціла сигаретна фабрика. Тут ніяка жуйка з цукром чи без не допоможе, бо таке викликає лише огиду.

Похмурий, тупуватий погляд, грубий голос, набрякле, зморшкувате, землистого кольору обличчя з синюватим віддтінком – картинка а-ля „дівчинка-алкоголічка”. Від алкогольної ейфорії, що „дарує” відчуття легкості, впевненості у собі та розслабленості, з часом залишаються невиліковні хвороби печінки, ураження мозку, анемія, ниркова недостатність, передчасне старіння і самотність. Та й вчені вже давно довели, що жіночий алкоголізм специфічний, оскільки він уражує людину дуже швидко і практично не лікується.

„Бігаючий” погляд, нездорова худорлявість, втома та сонливість, байдужість до оточуючого світу й сліпе бажання лише одного – наступної дози. І не має значення, марихуана це чи героїн, легких наркотиків не існує, всі вони без винятку шкодять твоєму організму. А звикнути можна вже після першої-другої спроби. Кожен, хто залежить від наркотиків, хотів лише спробувати. А чи знаєш ти, що наркомани вмирають через 2-5 років після перших власних експериментів із цими речовинами!

Померти молодим

„Дорогі діти, не купуйте наркотики! Станьте „зірками”, і ви їх отримаєте „на шару”, – звертається до юного покоління герой Білла Найї у фільмі „Реальне кохання”. Здається, сьогодні „зірки” та шкідливі звички поняття ототожнені. Успішні, багаті, самовпевнені „суперстари” переконані у вседозволеності, а відтак, розважаючись, не нехтують нічим, навіть наркотиками. У пресі все частіше з’являються повідомлення про те, як відомий співак чи популярна актриса вкотре через алкоголь, наркотики потрапляють у клініки або через депресію, пов’язану з тими ж таки згубними звичками, покінчують життя самогубством.

Ось лише кілька найвідоміших імен відомих людей, які померли від алкогольної чи наркотичної залежності.

Джиммі Хендрікс – культовий музикант кінця 60-х років ХХ століття, вживав героїн, помер дорогою до лікарні. Офіційна причина смерті – передозування снодійного. 27 років.

Джим Моррісон – лідер групи „The Doors”; став жертвою серцевого нападу, спричиненого надмірним вживанням наркотиків. 27 років.

Курт Кубейн – вокаліст групи „Nirvana”; покінчив життя самогубством через героїнову депресію. 26 років.

Бон Скотт – вокаліст гурту „AC/DC”; захлинувся блювотинням, вживши смертельну суміш алкоголю та героїну. 33 роки.

Елвіс Преслі – мега-„зірка” 60-років ХХ століття, популярний співак, кіноактор; помер від серцевого нападу, спровокованого надмірною дозою барбітуратів. 42 роки.

Сід Вішес – бас-гітарист групи „Sex Pistols”; загинув від передозування героїну. Знаходився під слідством за вбивство дружини Ненсі, яку зарізав під час наркотичного безумства. 21 рік.

Володимир Висоцький – відомий радянський актор та співак; помер від серцевої недостатності, спричиненої алкогольною та наркотичною залежністю. 42 роки.

Ігор Чумічкін – гітарист російського рок-гурту „Аліса”; викинувся з вікна під впливом наркотиків.

Махно – гітарист гурту „Гражданская оборона”; в стані наркотичного сп’яніння випав з вікна. 27 років.

Цей список можна продовжувати безкінечно, додаючи все нові й нові імена, причому, не тільки „зірок” кіно та музики, відомих спортсменів, політиків, письменників, але й рядових людей, чиї смерті залишаються поза об’єктивами телекамер та увагою газетярів. Не варто забувати й про смерті, спричинені раком легень чи горла через куріння, але наразі така статистика не ведеться…

Нашим „зіркам” ще далеченько до світових скандалів, і ЗМІ поки що інформують тільки або про їх давно минулі „гріхи”, пов’язані з помилками молодості, або розповідають якісь подробиці про шкідливі захоплення вже, так би мовити, пост-скриптум – після смерті. Усім відомий „наркоманський” хіт „Братів Гадюкіних” досі наспівує уся країна, а писалася пісня, повірте, не з порожніх балачок. Сергій (Кузя) Кузьмінський дуже довго і міцно „сидів” на „ширці” і навіть встиг побувати за гратами за незаконне виробництво та зберігання наркотичних засобів без мети збуту!

Хтось із зірок відверто говорить про захоплення наркотиками та алкоголем, хтось це приховує, але, погодьтеся, що все таємне згодом стає надбанням усіх. А зовнішній вигляд „суперстарів” частенько видає їхні пристрасті. І якщо ти хочеш поповнити сумну статистику трагічних смертей від передозування наркотиками чи зловживання алкоголем, то, на жаль, вислів „Живи швидко, помирай молодим” – саме для тебе!

Наші діти – відображення наших звичок

У наш час куріння та алкоголізм „помолодшали” і стали „більш жіночими”. Ти – майбутня мама, а тому повинна знати, що шкідливі звички та вагітність – речі несумісні. Неважливо, яку кількість сигарет ти викурюєш, скільки алкоголю випиваєш чи скільки приймаєш наркотиків, під час вагітності треба уникати вживання будь-яких шкідливих речовин. Та й до вагітності також, адже після зачаття до моменту, коли ти зрозумієш, що вагітна, може пройти кілька тижнів, а закладення основних органів плода відбувається в перші 12 тижнів. Отже, ти могла курити, випивати, гратися наркотиками, не знаючи, що вагітна! Але незнання матері не врятує малюка від їх згубної дії.

Куріння молодої жінки можна порівняти з видаленням одного яєчника, що, відповідно, знижує, так би мовити, „плодючість”. Окрім того, цигарка наближує настання менопаузи. Вона в багато разів збільшує ризик виникнення різних ускладнень під час вагітності, може стати причиною викидня (самовільного аборту), синдрому раптової смерті малюка. Нікотин легко проникає крізь плаценту, і його концентрація у плоді часто є вищою, ніж у крові матері. Малюки мам-курців відстають у фізичному та розумовому розвитку, а в перші роки життя надзвичайно чутливі до бактерій та вірусів. І найстрашніше те, що дитя у такої мами може народитися з вадами серця, косоокістю, паховою грижею, „заячою” губою тощо. Нікотин, окрім того, практично завжди стає причиною змін у психіці дитини. Чи готова ти до таких наслідків?

Раніше вважали, що келих вина не заподіє ніякої шкоди. Проте будь-яка кількість алкоголю, спожитого під час вагітності, не минає безслідно. Алкоголь швидко проникає через плаценту і впливає безпосердньо на плід. Якщо ти випила чарку спиртного, вважай, що його випив і твій малюк. Тобі б цього хотілося?

Всі знають про дітей, як кажуть, „п’яного зачаття”. Але ж це трапляється тільки з алкоголіками, – скажеш ти. Зовсім ні, не потрібно себе обманювати: для цього не потрібно бути хронічним алкоголіком. А от ціна такої ілюзії – вади нервового та фізичного розвитку дитини, розумова відсталість. У медичній термінології на позначення такої патології в розвитку дитини навіть з’явився спеціальний термін: „Алкогольний синдром плоду”. Ти засуджуєш тих, хто чинив жахливі злочини проти людства: голодомори та геноциди, але не задумуєшся, що алкогольний синдром плоду – це такий самий злочин, тільки проти власної дитини.

Вживання наркотиків призводить до серйозних ускладнень як у матері, так і у дитини. У вагітної можливі судоми, розрив судин головного мозку, інфаркт, аритмія, раптова смерть.

У дитини, народженої від матері-наркоманки, з перших годин життя виявляють ознаки наркоманії. Організм такого немовляти вимагає тих самих наркотиків, які отримував з кров’ю від матері. Часто такі діти народжуються з фізичними вадами або відхиленнями, у них спостерігається затримка психічного розвитку. Смертність новонароджених у батьків, які вживали наркотики, дуже висока. Тому, якщо ти хочеш народити здорових дітей, не обирай шляху, що веде до наркотиків.

Покоління NEXT обирає

Щоб бути особистістю, зовсім не обов’язково сліпо вірити усім, наслідувати приклад товаришів із звичної компанії. Навпаки, сьогодні в моді – здоровий спосіб життя. Неправда, що без цигарок, алкоголю та наркотиків тебе не поважатимуть. Знай ціну собі, і тебе цінуватимуть оточуючі. Думай про себе, а не про те, що подумає про тебе хтось. Живи своїм повноцінним здоровим життям. Сьогодення дає тобі так багато можливостей розкрити власний потенціал, заробити авторитет, звернути на себе увагу. Сьогодення обирає здорову, спортивну, енергійну, веселу і незалежну молодь. Майбутнє за тобою, якщо ти сильна і сміливо дивишся уперед!

🔗 Джерело: http://tobi.in.ua/health/articles/947

, , , , , , , ,