Газета ScienceDaily стверджує, що ведення здорового способу життя з юнацьких років значно знижує ризик серцево-судинних хвороб у середньому віці згідно Північносхідного медичного дослідження.
«Проблема полягає в тому, що мало людей середнього віку мають гарний стан серцево-судинної системи», – стверджує Кіанг Ліу, один авторів дослідження. «Більшість людей у віці від 30 до 40 років притримуються нездорової дієти, набирають вагу та уникають фізичних навантажень. Такий спосіб життя, очевидно, призводить до гіпертонії, підвищення рівня холестеролу в крові, діабету та збільшує ризик серцево-судинних захворювань».
Ліу як професор та член наукової ради Школи медицини, відділення превентивної медицини в Північнозахідному університеті Файнберга розповідає , що в проведеному дослідженні, навіть люди із спадковою схильністю до серцево-судинних захворювань, рідко мали проблеми із серцем за умови ведення здорового способу життя в юності. Це підтверджує припущення, що здоровий спосіб життя відіграє більшу роль аніж генетика.
Це дослідження стало першим, яке підтвердило важливість здорового способу життя в молодості, та пов’язало цей чинник із зниженням рівня серцево-судинних захворювань в дорослому віці.
Більшість людей, що дотримувалися п’яти принципів здорового способу життя з юності (включаючи стрункий індекс маси тіла, відсутність зловживання алкоголем, відмову від куріння, здорову дієту та регулярне фізичне навантаження) і в дорослому віці залишилися у групі людей з низьким ризиком серцево-судинних захворювань.
Перший рік дослідження, під час якого були опитані люди віком 24 роки, показав, що близько 44% мали низький ризик серцево-судинних хвороб. 20 років потому, лише 24,5 % підпадали під цю категорію.
60% людей, хто дотримувався п’яти принципів здорового способу життя досягли середнього віку здоровими, порівняно із 5%, хто не дотримувався цих принципів взагалі.
Дослідники використовували дані за більш ніж 20 років по виникненню захворювань коронарних артерій серед людей середнього віку (CARDIA). Дослідження почалось із 1885 року, респондентами стали декілька тисяч осіб віком від 18 до 30 років і дана група людей приймає участь в дослідженні до сьогодні.
В ході дослідження були проаналізовані дані про тиск, рівень холестеролу в крові, рівень цукру в крові, індекс маси тіла, рівень вживання алкоголю, куріння, дієту та фізичну активність більш ніж 3000 респондентів CARDIA для того, щоб визначити зв’язок між серцево-судинним захворюваннями та здоровим способом життя.