Дослідження та цікаві факти

Більше 40 хвороб виникають через куріння

Більше 40 хвороб виникають через куріння. здоров'я, профілактика, тютюнопаління, фізична культура, хвороба

Чому люди курять і як позбутися цієї звички?

— Епідемія тютюнопаління охопила нашу державу, і Україна в Європі стала лідером за кількістю курців — більше 10 мільйонів. Палять більше 60 відсотків чоловіків і 20 відсотків жінок. Тютюнопаління є фактором ризику виникнення більше 40 захворювань і причиною 140 тисяч смертей українців.


Найчастіше палити починають у підлітковому віці. У цьому віці особистість ще інфантильна (незріла), світогляд нестійкий, а вплив ровесників підсилюється бажанням дорослості. Молоді люди не хочуть виглядати “маминими синочками” і важко переносять, коли їх не сприймають у колективі. А ще істотним фактором є вплив батьків, які палять, особливо тата. Дуже схильні до куріння підлітки, які страждають на олігофренію (недоумство). Є народна загадка з цього приводу: на одному кінці вогник, на другому — дурник.
Телевізійна реклама, де куріння пропагує кумир, наприклад ковбой з цигаркою, також сприяє наслідуванню. Підлітки піддаються оманливій красі, особливо коли рекламують легкі цигарки. Однак легкі цигарки — це легка отрута і вона у нас легкодоступна: цигарки продаються цілодобово, а кіоски є всюди. На Заході в цьому плані існують обмеження, а коли немає спокуси, немає і бажання. Часто, спробувавши цигарку в підлітковому віці вперше, ця звичка залишається на все життя.
Існує багато народних методів, які допомагають позбутися залежності від куріння. Жування кореня лепехи чи селери, полоскання рота розчином 0,25% срібла чи розчином із додаванням крапель евкаліптової олії відбиває потяг до цієї шкідливої звички. Можна спробувати і фармакологічне лікування. Знімають потяг препарати Бупропіон (Зібан), Буспірон, який знімає потяг, навіть коли є депресія. Можна спробувати таблетки Комміт, Табекс, назальний спрей, є спеціальна нікотинова жуйка.
Але найкраще запобігти звиканню до куріння, аніж лікувати залежність від нього. Міжнародні дослідження довели, що заборона реклами тютюну — перший крок до світових стандартів захисту людей від шкідливої звички. Якби на пачках з цигарками зображали чорні від паління легені, це б примусило задуматись курців. Варто було б у школах ввести заліки зі знання впливу шкідливих звичок або проводити антирекламу реклами тютюнопаління.

Важлива роль профілактичної роботи належить освітнім закладам, але роль сім’ї визначальна: батьки не повинні палити в присутності дітей, виховувати їх у дусі християнської моралі. У разі, коли почули сигаретний запах від сина чи доньки, варто запропонувати заняття в спортзалі, аби хороший тренер привчив до корисного дозвілля замість дурної звички.

, , , ,