Інформація > Новини

Чи може зміна способу життя вплинути на здоров’я?

Чи може зміна способу життя вплинути на здоров’я?. дослідження, здоров'я, здорове харчування, здоровий спосіб життя, зсж, хвороба

На сьогоднішній день науковці впевнено стверджують, що здоровий спосіб життя є надзвичайно важливим для підтримання здоров’я протягом усього життя. Нове дослідження, проведене у Ірані за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я свідчить, що зміни у дієті та фізичній активності громадян можуть покращити здоров’я цілих громад.

Даний дослідницький проект мав назву «Здорове серце». Протягом цього проекту ЗМІ поширювали інформацію серед населення Ірану про основи здорового харчування, марки продуктів, запровадження у половину менших порцій у ресторанах швидкої їж та здорові обіди у школах. Для заохочення людей займатися фізичною активністю, уряд запровадив «дні без автомобілів». Також скрізь у містах були побудовані велосипедні доріжки. Було заборонено паління на робочому місці.

Дієта, фізична активність та відмова від куріння були основними параметрами моніторингу та оцінки протягом 4 років під час запровадження системи. Протягом наступних 3 років відбувався контроль за нововведеннями.

Найбільш помітними стали зміни у дієті учасників дослідження.  До початку дослідження здорово харчувалися лише 14%, а по завершенню проекту – ця цифра зросла до 30%. Час, який громадяни проводили займаючись фізичною активністю зріс із 81 до 181 хвилини на тиждень. Кількість курців також зменшилась, але у незначній мірі.

Тім Армстронг, спеціалість Департаменту ВООЗ із Хронічних захворювань та Популяризації ЗСЖ розповідає, яким чином здоровий спосіб життя змінює людину. За його словами 60% смертей на планеті спричинені такими хворобами як рак, діабет та розлади серцево-судинної системи. І всі ці хвороби мають спільні фактори ризику, такі як куріння, нездорова дієта та недостатня фізична активність. Тому профілактика ризикованої поведінки та ведення здорового способу життя можуть вберегти від більшості таких хвороб. При чому запобігання цих хвороб не потребує значних зусиль від людини. Лише 30 хвили помірної фізичної активності кожного дня (наприклад, прогулянка у швидкому темпі) може знизити ризик інфаркту на 50%. Збільшення кількості фруктів та овочів у раціоні може знизити ризик раку товстої кишки на 50%. Такі зміни у стилі життя не є складними, але є дуже дієвими. При цьому основним завданням уряду країни є створення середовища, де людині було б простіше зробити ці невеликі кроки на користь власного здоров’я.

 Більше інформації з цього приводу можна знайти на сторінці ВООЗ.

Бюлетень ВООЗ можна безкоштовно завантажити тут.

 

🔗 Джерело: http://www.who.int/mediacentre/multimedia/podcasts/2009/lifestyle-interventions-20090109/en/index.html

, , , , ,