Є такий широко відомий жарт: „Що б це таке з’їсти, щоб схуднути?” Але в кожному жарті, як кажуть, лише доля жарту. Адже є такі продукти, споживання яких не лише не додасть вам ні грама, але й сприятиме схудненню.
1. Грейпфрут. Нещодавно у клініці Scripps, що в Каліфорнії, були проведені дослідження, які довели ефективність грейпфруту у боротьбі з надлишковою вагою. Суть даної методики – перед кожним прийомом їжі потрібно з’їсти половинку грейпфруту, у якій, до речі, всього-на-всього 39 калорій. Якщо прагнете досягти дійсно помітних результатів, то після грейпфруту не варто споживати більше, ніж 800 калорій. Вчені стверджують, що саме стільки енергії здатні спалити ферменти цього фрукту.
Такої дієти дотримується Софі Лорен, яка навіть у своєму далеко не юному віці може пишатися ідеальною фігурою. Крім того, у грейпфруті є елементи, що борються з раковими клітинами.
2. Гарбуз. Цей овоч зазвичай асоціюється у нас або з казкою про Попелюшку, або з американським святом Хеллоуін, але мало хто знає, що це ще й чудовий продукт для підтримання форми та травлення. У 100 грамах гарбуза всього лиш 40 калорій, а структура цього овочу волокниста, що дуже корисно.
Результати багатьох досліджень свідчать про те, що волокнисті продукти корисні не тільки для здоров’я, але й для схуднення. Крім того, гарбуз дуже легко і швидко готувати. Можна додавати до неї корицю, горіх чи мигдаль.
3. Яловичина. Пройшли ті часи, коли вважалося, що м’ясо шкодить стрункій фігурі. Нежирне м’ясо, наприклад, нежирна яловичина, – один з найкращих способів схуднути. Цей продукт багатий білками, які перетравлюються значно краще, ніж вуглеводи. Крім того, шматочком м’яса можна наїстися значно краще, ніж шматком торта. Білок стимулює метаболізм і залишає почуття ситості на тривалий час.
4. Зелений чай. Цей напій багатий антиоксидантами і чудово впливає на організм: посилює обмін речовин, прискорює травлення, долає стрес. Деякі дослідники стверджують, що п’ять чашок зеленого чаю допоможуть подолати наслідки переїдання.
Отже, схуднення – це не обов’язково синонім голодування. Основна ідея правильного, поступового та здорового зниження ваги полягає в тому, що їсти можна, але потрібно вибирати корисні продукти у помірних кількостях.