За китайськими легендами, 2700 до н.е. став роком відкриття імператором Шен Нунгом чайного дерева. З китайської «ча» означає «молодий листочок», саме китайці відкрили світові кущ чаю ще майже 5 тисяч років тому. Цікавою є й одна з легенд про те, як з’явився чай. Один китайський монах заснув під час молитви. Аби подібне ніколи не повторилося і його повіки більше не злипалися, він відрізав їх і кинув на землю. Саме з його повік і виріс чайний кущ.
Останнім часом сила і корисні властивості чаю стали настільки популярні, що він набрав цілу армію прихильників. За результатами досліджень учених, люди, що випивають пару-трійку чашок чорного чаю щодня протягом місяця, значно покращують стан кровоносних судин, стінки яких стають набагато еластичнішими, у них поліпшується кровотік і ступінь насичення крові киснем.
Вчені з університету Барселони впевнені, що вживання дуже великої кількості чорного чаю може призвести до проблем з кістковими структурами.
Іспанські стоматологи і ортопеди досліджували кілька сортів темного напою щодо впливу на жіночий організм, пише Raut.ru.
Медики з`ясували, що в більшості видів чорного чаю міститься багато фтору, який призводить до зміни структури кістки.
За даними дослідників, фтор, при тривалому прийомі всередину його надмірної кількості, може викликати серйозні ушкодження кісток. Відповідно до звітів фахівців, до руйнівного впливу фтору найбільш схильні діти, підлітки та жінки, а безпечною кількістю є від 2 до 3 мг фтору на день.