Дослідження та цікаві факти

Новий метод лікування алкоголізму і наркоманії.

Новий метод лікування алкоголізму і наркоманії.. алкоголізм, захворювання, здоров'я, здоровий спосіб життя, наркоманія, наркотики

Російськими вченими було відкрито новий комплексний метод позбавлення від алкогольної і наркотичної залежності.

За словами керівника міждисциплінарної наукової групи, кандидата біологічних наук Марини Аксьонової, в лікуванні алкоголізму дуже важливим єте, що треба знати, за яким типом протікає захворювання.

За підсумками проведених досліджень учені виявили сім генетично обумовлених типів порушень нейромедіаторного обміну в головному мозку.

Оптимальний курс лікування підбирається  залежно від конкретного типу цих порушень. Досі так широко генетична складова хвороби не розглядалася.

Аксьонова навела приклад з американською класифікацією, що передбачає два типи хвороби. Перший тип успадковується за чоловічим типом по батьківській лінії і пов`язаний з дефіцитом дофаміну – нейрогормона, медіатора нервової системи. Такий тип захворювання важко піддається лікуванню і йому не допомогає ніяке кодування.

Другий тип – змішаний. Тут поєднуються кілька чинників – побут сім`ї, в якій ріс пацієнт, стресові ситуації та низка інших. Від цього типу алкоголізму однаково страждають і чоловіки, і жінки.

Згідно з новим методом, пацієнт проходить психологічне дослідження і генетичний аналіз паралельно. У результаті є можливість зробити реальний висновок про тип і знакові особливості захворювання.

Як повідомила головний нарколог РФ Євгенія Брюна, вирішення проблеми впирається ще і в усвідомлення людиною проблеми алкоголізму. Так до правильного розуміння приходять, як правило, середні і дрібні бізнесмени, адміністратори, менеджери середньої ланки. Всі ці люди ходять у приватні клініки.

“Що стосується державної наркології, то тут ми маємо справу вже з занепалими людьми, які все пропили, у них нічого немає: ні сім`ї, ні квартири. У процентному співвідношенні ці люди становлять 2% від усього населення. Але не треба думати, що таким людям вже пізно допомагати і вони не потребують медичної та психологічної підтримки “, – додала Брюна.

, , , , ,