Корисні поради

Прості правила святкового застілля

Прості правила святкового застілля. здоров'я, здорове харчування, їжа

Попереду на нас чекають дуже приємні й усіма улюблені зимові свята— Новий рік, Різдво, Масниця. А отже, зустрічі, застілля, всі приємні й, на жаль, іноді неприємні наслідки такого проведення часу. Варто згадати прописні стини, щоб не зіпсувати собі та оточуючим свято та  почуватися здоровим, веселим та бадьорим.
Свята — це завжди щедре і тривале застілля. Із задоволенням поглинаючи кулінарні шедеври, ми не зважаємо на свої гастрити, виразки, холецистити та інші хвороби, забуваючи, що завтра доведеться розплачуватися за це погіршенням самопочуття. Хоча насправді не кожен здоровий організм витримає тривалий кулінарний марафон.
Аби свято все-таки залишилося святом, не варто наїдайтися відразу, розтягніть задоволення, згадайте про курочку, яка «по зернятку клює і сита буває». Дієтологи рекомендують трохи перекусити перед застіллям або випити для зменшення відчуття голоду склянку води. Можна скористатися таким рецептом — одну столову ложку висівок або лляного насіння заварити окропом і випити теплим за годину до вживання їжі. У шлунку висівки або льон розбухають, і настає відчуття насичення.

Розпочати святкову трапезу краще з овочевих салатів, які швидко засвоюються, викликаючи виділення шлункового соку, жовчі й готуючи тим самим шлунок до «важкої артилерії» у вигляді м’яса та риби. Якщо ви просто не можете відмовитися від якоїсь їжі, не мучтеся, покладіть собі трохи улюбленої страви. Їжте її повільно, адже ви зібралися не для того, щоб наїстися, а щоб поспілкуватися з друзями, повеселитися й потанцювати. Запивати їжу краще нейтральною мінеральною водою без газу, оскільки солодкі шипучі напої підсилюють процеси бродіння у шлунку. Танцюйте, веселіться, виходьте на свіже повітря — це допоможе роботі шлунку та кишечнику. Якщо все-таки з’їли більше, ніж потрібно, не засмучуйтесь — можна заварити чай із трави м’яти, ромашки, плодів шипшини. Вони допоможуть зняти неприємні симптоми переїдання.
Переїдання  солодощів, цитрусових та інших продуктів, що може спричинити виникнення алергії, шлунково-кишкових розладів. Це ж стосується і хворих на бронхіальну астму чи інші види алергії. Ароматичні свічки, що прикрашають новорічний стіл, запах натуральної глиці, неякісна (несертифікована) штучна ялинка можуть призвести до загострення хвороби. Пам’ятайте про це і про всяк випадок візьміть із собою у гості інгалятор або іншиз профілактичний засіб.

Бажаю всім щасливого Нового року, нехай усі плани й бажання здійсняться.

, ,