Інформація

Серйозна загроза здоров’ю в басейні.

Серйозна загроза здоров’ю в басейні.. басейн, дослідження, здоров'я, здоровий спосіб життя, рак, спека, хвороба

В спекотну погоду людина прагне зволоження й охолодження. Саме тому в вільний час ми намагаємося занурити своє тіло у воду. Інколи відсутня можливість поїхати на річку чи море й в пригоді може стати басейн.

Купання в басейні в спекотний літній день може бути не таким безпечним, як ви думаєте. Останнє дослідження Університету Іллінойсу ( США ) встановило зв`язок між застосуванням дезінфікуючих засобів в басейнах і несприятливими наслідками для здоров`я, включаючи астму та рак сечового міхура. Вода в басейні постійно піддається дії дезінфікуючих засобів і побічним реакціям органічних речовин , наприклад, від гниючого листя, бактерій та інших мертвих форм життя.

На додаток до органічних речовин і дезінфікуючих засобів, вода в басейні містить «компоненти», які були отримані від плавців: піт, волосся, частинки шкіри, сечі, а також сліди косметики і сонцезахисних кремів. Такі речовини часто багаті азотом і можуть сприяти отриманню азотистих побічних продуктів. При змішуванні з дезінфікуючими засобами такі продукти змінюють свій хімічний склад і перетворюються на більш токсичні агенти. За словами медиків, ці побічні продукти дезінфекції призводять до мутацій генів, вроджених вад розвитку, прискорюють процеси старіння, стають причиною респіраторних захворювань і навіть викликають рак після тривалого впливу.

Фахівці прийшли до такого висновку після аналізу проб води в громадських відкритих басейнах, дослідивши рівень пошкодження геному в клітинах ссавців. Результати показали, що всі методи дезінфекції басейнів зумовлюють потужніше геномне ураження ДНК, ніж джерела водопровідної води.

Так що, у слідуючий раз, коли Ви будете розмірковувати над поїздкою до басейну, ще раз перечитайте цю статтю. Зважіть всі “ЗА” та “ПРОТИ”.

, , , , , ,