Після довгого виснажливого та спекотного дня, коли зроблено всі домашні справи, єдине, що розслабе – це сон. Але інколи бажання спати, це ще не запорука сну! Думки атакують стомлену голову: плани на завтра, перегляд минаючого дня,… Провевши так декілька годин потрохи засинаєшь, але вранці відчуваєшь брак відпочинку. Це безсоння і його краще лікувати.
Людям, які страждають на безсоння, не обов`язково вдаватися до вживання снодійного, довели німецькі вчені. Як пише журнал The Local, дослідження показали, що запах квітки гарденії жасминоподібної має заспокійливим ефектом, подібним до дії валіуму.
Молекули запаху потрапляють в легені, а потім у кров, і можуть служити потужним замінником психотропних лікарських препаратів, що відпускаються за рецептом, вважають дослідники з Рурського університету в Бохумі та Університету Генріха Гейне в Дюссельдорфі.
Учені проаналізували сотні ароматів, досліджуючи їхній снодійний вплив на мишей, а також на людину. Найпотужнішими виявилися два аромати, отримані з квітів жасмину.
Дослідники мають намір провести ще низку експериментів для досягнення потужнішого ефекту. Отримані результати, відзначають вони, можуть також розглядатися як доказ наукової основи для аромотерапії.