Інше

Чи варто боятися рентгена?!

Чи варто боятися рентгена?!. діагностика, здоров'я, обстеження, радіація, рентген

Рентгенологічне обстеження – це одне з найпоширеніших та інформативних методів діагностики. Проте, на жаль, рентгенівське випромінювання не є безпечним для організму. Тому зрозумілі сумніви та побоювання батьків, якщо дитині призначена така діагностична процедура.

Однак потрібно знати, що жоден лікар не призначить цей метод обстеження, якщо для нього немає прямих показань. І користь від нього набагато перевищує потенційну шкоду від рентгенологічного випромінювання.

Так, рентген необхідний у тому випадку, якщо без нього неможливо встановити точний діагноз, отже й визначити стратегію лікування. Наприклад, при будь-яких підозрах на переломи й інші ушкодження кісток. Також деякі скарги дитини на біль у внутрішніх органах, вимагають такого обстеження.

Вагітним жінкам забороняють обстежуватись за допомогою рентгена, особливо в перший триместр вагітності. Не існує безпечного порогу дії радіації під час вагітності. Радіація може зруйнувати генетичний матеріал, що приведе до розвитку вад у плоду. Якщо плоду нанесені сильні пошкодження, може відбутися мимовільний викидень.

Російські вчені розробили та запатентували новий спосіб отримання рентгенівських знімків. Унікальність методу в тому, що він дозволяє бачити внутрішню структуру м’яких органів, сильно зменшує час опромінювання рентгеном, при цьому не треба використовувати дорогі контрастні речовини.

Безпечна для людини доза складає 5 рентген в рік, а при кожній процедурі флюорографії ми одержуємо 1 рентген, що не дуже-то корисне для організму. Новий метод дозволяє одержувати контрастні знімки всіх м’яких внутрішніх органів і кровоносних судин, а час опромінювання при цьому знижується в 300 разів, в порівнянні із звичайним способом. Крім того, учені пропонують використовувати більш м’який рентген (довжина хвилі 1 ангстрем), що саме по собі безпечніше для живого організму.

Новий метод пройшов перевірку на безлічі зразків. Наприклад, дослідники одержали рентгенівські знімки ракової пухлини жіночих грудей. Звичайно, щоб побачити ракову тканину, її необхідно підфарбовувати – це довга і складна операція. А тут просто просвітили і одержали зображення.На жаль, відповідне устаткування ви не знайдете ні в одній клініці, оскільки через нестачу фінансування впровадити цей винахід у виробництво не вдалося.

, , , ,