Новини > Події

Обмін досвідом з нідерландськими волонтерами.

6 травня у приміщенні Міністерства України в справах сім’ї, молоді та спорту відбулася міжнародна українсько-нідерландська зустріч співробітників Центру здорового способу життя та волонтерів Молодіжної Студії “Молодь обирає здоров’я” Державного інституту розвитку  сім’ї та молоді з волонтерами, які завітали до нас з м.Амстердам.

Мета проекту.

Волонтери, молодь віком 12-22 роки, приїхали до України в рамках проекту “Youth in charge” (що у перекладі означає “Відповідальна молодь”). Метою проекту є долучення якомога більшої кількості дітей та молоді до занять руховою активністю. Адже українські педагоги стверджують, що лише біля 25% дітей займаються фізичними вправами поза шкільним закладом, з чого можна зробити висновок, що більшість школярів віддає перевагу пасивному відпочинку.

Яке завдання ставилося перед волонтерами?

Завданням волонтерів є не тільки навчити займатись спортом, а й дати зрозуміти, що спорт та фізичне здоров’я – це модно, сучасно та корисно. Тренери навчають не лише спортивним іграм, їх методиці, а  й виховують відповідальне ставлення до себе, свого здоров’я, дають навички роботи з аудиторією та можливість отримати свідоцтво тренера й працювати далі самому.

Як помітити тренерів?

?Коучі? мають спеціальну уніформу чорно-золотого кольору з позначкою проекту та власним ім’ям. За цими ознаками учням дуже легко впізнавати своїх тренерів, які бездоганно виконують поставлені перед ними завдання. Ці навчання проходять у різні способи. В школах, в післяурочний час є секції різних спортивних ігор, танців, балету, на які можуть ходити всі бажаючі. Особливо важливо це для тих, хто не в змозі оплатити різні спортивні та танцювальні гуртки. Також волонтери проводять масові заходи поза шкільними установами, на приклад, десь у сквері або парку. Вони беруть з собою спортивний інвентар та долучають до ігор перехожих дітей, їх батьків та молодь.

Фінансує проект, як і більшість молодіжних ініціатив у Нідерландах, Міністерство молоді, спорту та здоров’я цієї країни. Наразі проект не на постійних засадах, але координатори мають бажання зробити його щорічним та довготривалим.

Гості розповіли нам про те, що в Амстердамі молодь та діти не мають можливості рано починати палити та вживати алкоголь, тому, що в їх країні алкогольні та тютюнові вироби дуже дорого коштують, і молодь не може їх собі дозволити. Також вони розповіли про своє захоплення активним способом життя та спортом.

До фізичних занять ніхто нікого не примушує. Якщо ти не хочеш займатись – приходь, подивись, познайомся… Нові враження, нові знайомства,більше здоров’я – все це дають тобі безкоштовно. Тож не марнуй часу! Приходь!.

Дякуємо гостям за візит, спілкування, обмін досвідом та нові знання. Сподіваємось на спільну співпрацю, розвиток їхнього проекту та волонтерства загалом!

, , , , , , , , , , , , , ,