Зростає кількість свідомих людей, які розуміють, що причиною серцево-судинних захворювань, включаючи інсульт, є нездоровий спосіб життя. Відомо, що здорова дієта із натуральної зелені, горіхів та насіння знижує вірогідність захворювань та сприяє міцному здоров’ю. Але мало хто знає, що спати менше, ніж шість годин або більше за дев’ять годин на добу підвищує ризик серцево-судинних хвороб, що мають летальні наслідки.
Сьогодні люди часто працюють понаднормово, переживають багато стресів через обставини на роботі та в родині. На додачу, нездорова дієта та недостатній сон підвищують ризик ранньої смерті та знижують якість життя. Дослідники з університету Алабама в Бірмінгемі опублікували результати дослідження, що пояснює як сон, що триває менше за шість годин на добу, підвищує ризик інфаркту серед працездатного населення та людей старшого віку, які мають нормальну вагу та низький ризик захворіти та апное.
Коротка тривалість сну є істотним ризиком для розвитку інсульту та серцево-судинних захворювань
Для проведення дослідження вчені відібрали 5 666 людей, спостереження за якими тривало три роки. Дослідження мало на меті виявити роль нестачі сну у розвитку інсульту. Учасники не були хворі на ішемію і мали нормальний індекс ваги тіла. Протягом трьох років дослідницька група фіксувала перші симптоми інсульту у поєднанні із демографічними факторами, факторами ризику розвитку хвороб серця, симптомами депресії та іншими проявами погіршення здоров’я.
Дослідники виявили, що сон коротший за шість годин щоночі значно підвищує ризик розвитку симптомів інсульту для людей середнього та старшого віку, навіть за відсутності інших факторів ризику. Автор дослідження, доктор Меган Ройтер відмітила: «у працюючих людей середнього чи старшого віку, які ведуть порівняно здоровий спосіб життя, не мають ожиріння та розладів дихання уві сні, коротка тривалість сну може стати одним із головних факторів розвитку симптомів інсульту».
Автор: John Phillip
Недостатня або надмірна тривалість сну (визначено як меншу за шість та більшу за дев’ять годин щоночі) на сьогодні вважається серйозним фактором ризику, що може вплинути на розвиток хвороби на рівні із дієтою, рівнем фізичної активності, палінням. Доктор Ройтер підсумувала,що «результати можуть слугувати основою для використання сну як елементу лікування та профілактики інсультів».
Оригінал статті можна знайти тут.
Корисні посилання, використанні при написанні статті:
http://www.aasmnet.org/articles.aspx?id=1818
http://www.sciencedaily.com/releases/2012/06/120611092341.htm
http://www.eurekalert.org/pub_releases/2012-06/aaos-tro053112.php
http://www.medicaldaily.com