Інформація

Вода, вода, вода…!

Вода, вода, вода…!. вода, дослідження, здоров'я, здорове харчування, здоровий спосіб життя, народна медицина, питний режим

Правильний питной режим передбачає збереження фізіологічного водного балансу – це зрівноважування надходження і утворення води з її виділенням.
Добова потреба дорослої людини у воді – 30-40 г на 1 кг ваги тіла. Вважається, що в середньому людина споживає сумарно на добу 2,5 літра води; стільки ж виводиться з організму.

Коли в організм потрапляє недостатня кількість води, – такий баланс називається негативним; при цьому знижується вага тіла, збільшується в’язкість крові, у зв’язку з чим порушується постачання тканин киснем, може підвищуватися температура тіла, частішає пульс і дихання, виникає спрага, нудота, знижується працездатність .

При надмірному вживанні рідини відбувається перевантаження серцево-судинної системи (з-за розрідження крові), порушується травлення (із-за розведення шлункового соку), збільшується навантаження на нирки (із-за посилення вироблення сечі), розвивається виснажливої потовиділення, послаблюється організм. З потом і сечею інтенсивно виводяться мікроелементи, що порушує сольовий баланс. Це небезпечно тим, що навіть короткочасне перевантаження організму водою може призвести до швидкої стомлюваності м’язів і до судоми. Тому спортсмени під час змагань ніколи не п’ють, а тільки полощуть рот водою.

У вигляді різних напоїв або рідкої їжі доросла людина одержує в добу близько 1,2 л води (48% добової норми), решту відсутньої води організм отримує з їжею – близько 1л (40% добової норми). Цікаво дізнатися, що в кашах міститься до 80% води, хліба – близько 50%, в м’ясі – 58-67%, в овочах і фруктах – до 90% води, тобто “Суха” їжа складається на 50-60% з води.
А близько 3% (0,3 л) води утворюється в результаті біохімічних процесів у самому організмі.

Тепер доречно згадати шляхи виведення води з організму:
в основному, вода виводиться з організму через нирки -1,2 л (48%); 0,85 л (34%) виводиться з потом; 0,32 л (13%) – при диханні; 0,13 л (5%) — через кишечник. Зрозуміло, що наведені цифри дуже усереднені, не врахована ступінь фізичного навантаження, температура і вологість навколишнього повітря, стан хвороби і т.д.

В організмі дорослої людини міститься близько 65% води; Чим молодший організм, тим він багатше водою. Місячний ембріон перебуває на 97% з води, новонароджений – на 75-80%. У літніх людей вміст води – 57 і менше відсотків.
У різних тканинах вміст води різний. Кров, наприклад, рідка, “водянисті тканини”. Багато води містить печінка, нирки, м’язи (75-80%). Бідні водою кістки (20-30%) і особливо жирова тканина (10-12%).

Німецькі вчені, провівши випробування на студентах-добровольцях, дійшли висновку, що ті, які п’ють води і напоїв більше, виявляють і більше витримки і схильності до творчості, ніж питущі менше.

Тобто роль води для людини величезна. Сьогодні кожна людина може створити для себе умови збереження безцінного водного балансу шляхом правильної організації питного режиму.

Продукти, які виводять рідину з організму:

Кавун

Огірок

Вишня

Брусниця

Трава мучниця

Хвощ польовий

Продукти, що затримують рідину в організмі:

Солона риба

Солоні огірки

Гострі приправи

Солодощі

Енергетичні напої

Кава з молоком

, , , , , ,