На порозі серпень, найврожайніший місяць літа на різноманітні фрукти та ягоди. І хоча знайти їх на полицях магазинів можна цілий рік, проте лише літні фрукти є дійсно корисними і насиченими вітамінами. Окрім вітамінів фрукти багаті ще й на на мінеральні елементи, біологічно активні речовини, а також мають лікувальні властивості та використовуються як лікувальний засіб.
Розглянемо лікувальні (парафармакологічні) властивості найпоширеніших у серпні фруктів:
1) Абрикос. Має слабку сечогінну дію, пригнічує розвиток гнилової мікрофлори кишечнику, сприяє кровотворенню. Має протизапальну та протипухлинну дію.
2) Виноград. Має сечогінну, потогінну дію, сприяє виведенню солей сечової кислоти, знижує кислотність шлункового соку.
3) Вишня. Має протизапальну, антимікробну, сечогінну, жовчогінну та жарознижуючу дії, стимулює секрецію шлункового соку.
4) Груша. Має в’яжучу, сечогінну, жарознижуючу та протимікробну дії.
5) Диня. Має сечогінну, проносну, помірно заспокійливу дії. Стимулює кровотворення. Є монопродуктом, тобто вживається окремо від інших.
6) Кавун. Має сечогінну, жовчогінну, антисклеротичну та знешкоджувальну дії, посилює перистальтику кишечнику, знижує артеріальний тиск. Є джерелом фруктози.
7) Слива. Має проносну, сечогінну та протимікробну дії.
8 ) Смородина. Має сечогінний та протизапальний ефеки, стимулює кислоутворювальну функцію шлунку. Джерело вітаміну С.
9 ) Яблуко. Підсилює секрецію та моторику шлунково-кишкового тракту, має знеболювальну, жовчогінну, сечогінну дії, покращує кровотворення.