Дослідження та цікаві факти

Морська сіль на користь організму!

Морська сіль на користь організму!. вітаміни, дослідження, здоров'я, здоровий спосіб життя, їжа, море, морська сіль

Море завжди приносить всілякі дарунки до яких можна віднести молодість, бадьорість, красу й здоров’я. Воно готове ділитися своїми дарунками з усіма людьми – з тими, хто шукає гармонії та повноцінного життя. Саме життя вийшло з моря і море продовжує дарувати нам свою енергію.     

Скелясті береги, які буяють кам’яними терасами, і море – завжди різне, то штормове, то спокійне, то злегка пограваюче хвилями, щомиті міняє відтінки кольору, – от тому, ми пам’ятаємо й любимо його. Море багате планктонами, молюсками, рибою. Море несе саму натуральну їжу, яка необхідна для повноцінного раціонального та здорового харчування.

В інших країнах немає звичаю додавати в їжу сіль, одержувану природним шляхом – шляхом випарювання з морської води. Це роблять тільки в Японії. І чи не тому японці вважаються більш здоровою нацією, ніж інші народи? Тут рідше зустрічається рак лімфатичних залоз, хвороби серця, передчасний склероз, психічні захворювання.

Таласотерапія – це застосування лікувальних властивостей морських водоростей, грязей і морської води. Вона чудово впливає на шкіру і застосовується в боротьбі з целюлітом.

Сучасні види морської солі включають в себе і наявність ефірних олій, що мають ароматерапевтичні властивості. Завдяки вмісту в оліях фітонцидів і ефірів прийняття ванни з морською сіллю допомагає розслабитися після важкого дня, а також значно поліпшити настрій. Все це безпосередньо впливає на активізацію обмінних процесів в організмі.

Морська сіль містить у собі велику кількість макро- і мікроелементів, без яких неможливе нормальне функціонування жодної з систем організму. Приміром, кальцій бере участь у процесі формування та зміцнення оболонок клітин, покращує проведення нервових сигналів, а також позитивно впливає на згортання крові.

Якщо говорити про солі натрію і калію, то без цих елементів проникнення поживних речовин в клітини неможливо.

Магній має важливу роль у процесі клітинного обміну, якщо відчувається його нестача, то дані процеси уповільнюються, а це, провокує застійні явища, які й є причиною виникнення целюліту.

Бром має властивість заспокійливо впливати на нервову систему, а йод відомий своїми протимікробними властивостями, а також сприяє нормалізації гормонального обміну.

Ванни на основі морських солей діють відразу в чотирьох напрямках:

– по-перше, інгредієнти морської солі позитивно впливають на шкіру, «підживлюючи» її мінеральними речовинами, через що відбувається нормалізація роботи шкірних покривів, а це в свою чергу позбавляє її від шлаків.

– по-друге, активні компоненти морської солі починають впливати на периферійні нервові закінчення, завдяки цьому організм «запускає» вироблення особливих речовин, що допомагають поліпшити обмінних процесів.

– по-третє, елементи морської солі проникають в організм, завдяки чому є можливість заповнити дефіцит тих чи інших мікроелементів.

– по-четверте, прийняття ванни з морською сіллю позитивно позначається на загальному самопочутті.

Цікаво, що користь морських купань людство усвідомило не так вже давно. Перша праця, яка описує цілющі властивості морських ванн, була видана доктором Чарльзом Расселом в Оксфорді 1750 року. Після виходу її в світ в Англії та Німеччині почали морські ванни сприймати як лікувальні процедури. Морські купання увійшли в моду в XIX столітті, а справжню популярність завоювали лише в XX.

Яке море обрати? Ті, хто не боїться примхів погоди і готовий купатися навіть у прохолодній воді, сміливо можуть вирушати на Балтійське. Загартовуючий ефект від відпустки, проведеної в Прибалтиці, буде більший, ніж від поїздки на південь. Ті, хто любить «погарячіше», оберуть Чорне або Середземне море. Для відпочинку з дітьми чудово підійде Азовське – тепле і поблажливе до купальщиків повним штилем. Кількість солей, розчинених в одному літрі морської води, для різних морів неоднакове: у Середземному морі – 38 г, у Чорному – 17-18 г, у Балтійському – 7 г…

, , , , , ,