Інформація

Обережно, знову отрута для дітей.

Обережно, знову отрута для дітей.. дитячі суміші, дослідження, здоров'я, здоровий спосіб життя, їжа, отруєння, статистика, хвороба, хімічна речовина

Небезпечну хімічну речовину під назвою “меламін” вкотре виявлено в дитячих молочних сумішах у трьох регіонах Китаю. Про це повідомляє газета Янцзи ваньбао.  Перевірка показала, що в низці випадків вміст небезпечної речовини перевищує допустиму норму в 500 разів, повідомляє NEWSru.com.

Експерти не відкидають, що виявлені суміші можуть бути відлунням скандалу 2008 року. Не відкидається, що виявлене тоді сухе молоко компанії Саньлу не було знищено повністю, і частина продукції надходить на ринок зараз під новими іменами, зазначає видання.

Речовина меламін стала широко відомою після скандалу, що вибухнув в 2008 році. Тоді китайська влада з’ясувала, що токсикант додається виробниками в сухе молоко, щоб сфальсифікувати кількісний аналіз на вміст білка. Забруднений порошок потім йде на виробництво дитячих сумішей і деяких інших продуктів. У результаті отруєння меламіном близько 300 тисяч дітей захворіли сечокам’яною хворобою, як мінімум шестеро з них померли.

Звинувачення у цій справі висунули 21 члену адміністрації компанії Sanlu, що виробляла забруднене молоко. Муніципальний суд міста Шицзячжуан у північнокитайській провінції Хебей у січні засудив 19 з них до різних термінів тюремного ув’язнення, а двох – до страти.

Sanlu, яка була найбільшим постачальником сухого молока в Китаї, після скандалу з меламіном збанкрутіла.

За даними ЗМІ, 24 листопада минулого року було страчено Чжана Юйцзюня, який за період з липня 2007 по серпень 2008 року виготовив понад 770 і продав більш ніж 600 тонн білкового порошку з меламіном, і Гена Цзіпіна, який виробляв на основі цього порошку сухе молоко і продавав його молочним компаніям.

Співробітницю найбільш високого рангу, яка проходила у справі про меламін, – члена ради директорів Sanlu Тянь Веньхуа – було засуджено до довічного ув’язнення. Таке ж покарання отримали двоє співробітників-чоловіків, у тому числі 24-річний Чжан Яньчжан, що працював разом з Чжан Юйцзюнем.

Наприкінці червня нинішнього року контролюючі органи вкотре виявили наявність у продажу небезпечних молочних сумішей у провінціях Цинхай, Ганьсу і Цзілінь. Також молоко з вмістом меламіну було виявлено на початку 2010 року в південній провінції Гуйчжоу.

ДОВІДКА

Меламін – безбарвна, що не має запаху кристалічна хімічна речовина, практично не розчинна у холодній воді та більшості органічних розчинників. Сучасні виробництва меламіну використовують як сировину карбамід.

Хоча сам по собі меламін не вважається отруйним, проте в поєднанні з іншими компонентами він може викликати захворювання. Барвники, що використовуються у виробництві меламіну, часто містять важкі метали – свинець, кадмій, марганець. Посуд з меламіну може виділяти формальдегід (меламін містить формальдегід, який використовують при виготовленні плівки ДСП і сировини для дезінфекції), повідомляє newsru.ua.

Отруєння меламіном може викликати екземи, впливати на захворювання верхніх дихальних шляхів, а також нирок, печінки та селезінки. Потенційно щоденне вживання протягом тривалого часу їжі, що містить меламін, може призвести до отруєння.

, , , , , , , ,