Інше

Кукурудза – приємні та корисні ліки!

Кукурудза – приємні та корисні ліки!. вітаміни, здоров'я, здорове харчування, здоровий спосіб життя, зсж, їжа, народна медицина

Кукурудза найдавніша хлібна рослина Землі, найбільша із зернових. 1954 в Мехіко під час археологічних розкопок на глибині 70 метрів знайшли незвичайну знахідку — шар окам’янілого пилка дикої кукурудзи. За допомогою радіоактивного вуглецю визначили вік знахідки — 60000 років. Отже, батьківщиною сучасної кукурудзи є Мексика.

У мексиканській долині Ріо-Гранде витягли понад 750 качанів кукурудзи: вони знаходилися на різній глибині. Чим глибше залягав шар, тим менші за розміром були качани кукурудзи, а у верхніх шарах вони нагадували сучасні. Учені зробили висновок, що людина стала вирощувати кукурудзу приблизно 10000 років тому.

Після другої подорожі Колумба вона з’явилася в Іспанії, потім в Італії, відтіля рушила на Схід. У більшості країн кукурудза зветься «маїс».

Застосування людиною кукурудзи багатогранне. Це і національні кухні: з неї готують італійську поленту, іспанську тортіллу, румунську мамалигу, грузинську мчяди і так далі. З кукурудзяних зерен готують кукурудзяні пластівці, крохмаль, патоку, спирт, пиво, а ще — кукурудзяна олія, здатна знижувати кількість холестерину в крові.

Оболонка кукурудзи дозволяє приготувати лікувальні чаї, таблетки, порошки.

Кукурудзяні стебла і качани — чудовий корм для домашніх тварин. З кукурудзи одержують амілазу, що служить людині при виробництві фото- і кіноплівки і синтетичних тканин. Сорти восковидної кукурудзи йдуть у промисловість, де виготовляють пластичні маси, синтетичні плівки, целофан… А оболонка кукурудзяного качана застосовується там, де виготовляють папір, кошики чи капелюхи.

У народній медицині кукурудзу використовують як засіб, що зменшує в`язкість жовчі, знімає дискенезію жовчних шляхів. Проте кукурудза не тільки покращує відтік жовчі, але і має м`яку сечогінну дію, саме тому вона корисна людям, страждаючим від набряків і підвищеного артеріального тиску. Крім того, кукурудза здатна знижувати рівень цукру в крові, тобто корисна діабетикам.

Багато людей можуть здивувати подібні заяви, як же так, кукурудза і раптом показана діабетикам? Як медикаментозний засіб знавці фітотерапії застосовують те, що решта всіх людей просто викидає в смітник – волоски світло-коричневого кольору, якими вкритий качан. Ці волоски носять назву рилець, і саме вони і володіють цілющими властивостями.

Відвар кукурудзяних рилець

Три столові ложки рилець залити 200 мл крутого кип`ятку. Почекати поки остигне і можна пити.

Курс лікування відваром кукурудзяних рилець складає три тижні. Режим прийому – три рази на день до їжі по 50 мл.

, , , , , ,