Дослідження та цікаві факти > Корисні поради > Раціональне харчування

Здоровий спосіб життя: експерти розвінчали три основних міфи (відео)

Здоровий спосіб життя: експерти розвінчали три основних міфи. веганізм, веганство, вегетаріанство, відео, дієта, поради, спорт, схуднення, тренування, фізична культура

Популярні методи схуднення підходять не всім людям

Не всі методи, які пропагуються в здоровому способі життя універсальні і підходять абсолютно всім людям.

За даними соціологічного дослідження, лише дві третини українців задоволені своєю фізичною формою. При чому серед незадоволених – більшість жінки. Вони виснажують себе тренуваннями, дієтами і переходять на вегетаріанство. Проте експерти вважають, що поширені методи здорового способу життя підходять далеко не всім.

Міф 1. Універсальна дієта.

Правда: насправді універсальних дієт не існує. Для кожної людини дієта повинна складатися індивідуально, з урахуванням статі, віку і способу життя. Також важливу роль при складанні дієти грає історія хвороби і перенесені захворювання в минулому.

Міф 2. Веганство корисно будь-якій людині.

Правда: Далеко не всім підходить раціон вегана. Молодим жінкам необхідно включати в свій раціон продукти тваринного походження. Це необхідно для підтримки гормонального фону, зазначають дієтологи. Крім того, такі продукти можуть заповнити недолік заліза в організмі. Дітям і підліткам не можна відмовлятися від молока. А от дорослі можуть його не пити, так як молоко підсилює вироблення інсуліну в крові і підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, ожиріння та цукрового діабету.

Міф 3. Перемогти зайву вагу можна тільки завдяки виснажливим тренуванням на тренажерах.

Правда: насправді тренажери потрібні лише для підтримки форми. Лікарі не рекомендують людям з великою вагою займатися в тренажерному залі, так як це буде гальмувати динаміку по вазі. Заняття на тренажерах підвищують рівень гормону кортизолу.

Зовсім відмовлятися від фізичних вправ не варто, але робити упор на крос-фіт або важку атлетику – лікарі не радять. Правильні види навантаження – це спортивна ходьба, плавання, йога та пілатес.

🔗 Джерело: РБК-Україна

, , , , , , , , ,